Цьогоріч дерева і бордюри не білитимуть вапном: чому це заборонено

Цьогоріч, як і кілька минулих років, комунальні служби Львова не будуть білити вапном дерева та бордюри до великодніх свят.
Згідно з Правилами благоустрою Львівської міської територіальної громади, затвердженими на сесії Львівської міської ради у 2024 році, заборонено білити вапном стовбури дерев, бетонні клумби для квітів та бордюри.
“Приймати рішення як і коли білити дерева можуть лише фахівці, і це може застосовуватися лише до молодих саджанців. Білення дерев навесні від шкідників, як багато вважають, насправді є неефективне, і цього роботи не потрібно”, – пояснила Галина Микітчак, керівниця управління екології та природних ресурсів.
Фахівці пояснюють, що вапно має агресивний вплив на дерева, і при високій концентрації може спричинити опіки та пошкодження кори.
“Щодо побілки бордюрів, то впродовж останніх років наші комунальні служби не проводять таких робіт. Якщо у перші роки цієї заборони ми мали чимало винятків, то зараз до цього правила комунальники ставляться щораз більше з розумінням. Ми розуміємо, що побілка — це багаторічна традиція, яка для багатьох асоціюється з підготовкою до свят. Через незнання або за звичкою комунальники можуть продовжувати це робити самостійно. Проте зміна сталих практик потребує часу. З кожним роком таких випадків стає менше — люди поступово звикають до нових підходів у догляді за міським середовищем. Чому ми рекомендуємо не білити бордюри? Бо такі роботи забруднюють навколишню територію. Сліди побілки є на тротуарі та траві біля місця проведення робіт, що виглядає зовсім не естетично. А після дощу все розмивається. Тому, заборона побілки бордюрів є цілком виправданою”, – зазначили у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.