З 2 до 6 червня у Львівській громаді триватиме загальноміська профілактична акція “Тиждень здоров’я”. Упродовж п’яти днів мешканці зможуть безкоштовно пройти базові медичні обстеження, отримати консультації фахівців та перевірити основні показники здоров’я. Обстеження проводитимуть на 29 локаціях у різних районах міста, зокрема й на Рясному.

На Рясному пройти обстеження можна буде 4 та 5 червня з 11:00 до 18:00 на вул. Тараса Шевченка, 358А, поруч із супермаркетом “Сільпо”. Обстеження забезпечуватиме КНП “1 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ЛДЦ “Мазепи”).

“Тиждень здоров’я” – це наша вже традиційна ініціатива, яка реалізовується у Львові. Бачимо щороку, що львів’яни дуже часто і дуже охоче користуються цією можливістю пройти певні обстеження, поміряти тиск, поспілкуватися з лікарями в цих наметах. Бачимо велику ефективність, оскільки це допомагає виявити певні захворювання ще на ранніх стадіях, коли їх набагато легше полікувати. Тому закликаю користуватися цією можливістю, підходити до лікарів, спілкуватися, обстежуватися і берегти своє здоров’я”, – зазначив Валерій Веремчук, голова постійної депутатської комісії охорони здоров’я і соціального захисту Львівської міської ради. 

Під час акції мешканці зможуть:
— виміряти артеріальний тиск;
— перевірити рівень глюкози в крові;
— зробити електрокардіограму;
— визначити ризики серцево-судинних захворювань;
— пройти тестування на ВІЛ/СНІД та гепатити B/C;
— перевірити зір та внутрішньоочний тиск;
— пройти цифровий скринінг на діабетичну ретинопатію;
— отримати консультацію дерматолога;
— отримати стоматологічні консультації;
— пройти перевірку на дальтонізм;
— скористатися тест-смужками для визначення групи крові та резус-фактора;
— зробити ЕКГ безпосередньо у каретах швидкої допомоги.

Також організатори опрацьовують можливість залучення до акції неврологів та невропатологів, а також проведення додаткових сучасних скринінгових тестів.

“Тиждень здоров’я” — це насамперед про раннє виявлення проблем, які людина може роками не помічати. Дуже часто підвищений тиск, порушення рівня цукру чи перші зміни із зором не мають виражених симптомів. Але саме вчасна діагностика дозволяє запобігти складним захворюванням і врятувати здоров’я, а інколи — і життя. Тому ми закликаємо мешканців не відкладати турботу про себе і скористатися можливістю пройти безкоштовний чек-ап поруч із домом”, — наголосила керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Марта Матюшко.  

Як зазначила директорка департаменту гуманітарної політики ЛМР Валентина Бартошик, подібні профілактичні акції вже довели свою ефективність. 

“За дві акції “Тиждень здоров’я”, які ми провели торік, обстеження пройшли понад 17 тисяч людей. І показово, що майже у кожного третього медики виявляли показники, які відхилялись від норми — найчастіше це був підвищений артеріальний тиск, рівень глюкози або ризики серцево-судинних захворювань. Для багатьох людей це стало першим сигналом звернути увагу на своє здоров’я і вчасно звернутись до лікаря. Саме тому такі ініціативи є дієвим механізмом профілактики і формування культури регулярного піклування про себе”, — зазначила Валентина Бартошик. 

До проведення акції долучаться медичні заклади Львівської громади, зокрема територіальні медичні об’єднання, міські лікувально-діагностичні центри та стоматологічні поліклініки.

За словами Марти Матюшко, цьогоріч у межах «Тижня здоров’я» передбачили додаткові можливості для обстеження. Зокрема, мешканці зможуть визначити групу крові та пройти скринінг зору на ризики діабетичної ретинопатії за допомогою фундус-камер.

“Вперше така послуга буде доступна просто у наметах. Процедура є безболісною та безконтактною, а результати можна буде отримати за допомогою штучного інтелекту. Крім того, для відвідувачів проведуть майстер-класи з правильної гігієни ротової порожнини та надаватимуть безкоштовні флаєри на професійну гігієну у стоматологічній поліклініці. Окрім цього, працюватимуть дерматологи”, — зазначила Марта Матюшко.

У 2025 році акцію “Тиждень здоров’я” у Львові проводили двічі — у червні та жовтні. Загалом безкоштовні медичні обстеження пройшли понад 17 тисяч мешканців. Частині учасників медики надавали невідкладну допомогу безпосередньо на локаціях проведення акції.