Минулої п’ятниці та неділі, в рамках Великопосної ініціативи “Екологічне навернення для порятунку створіння”, на парафії Пресвятого Серця Христового відбулася духовно-екологічна місія.

Її провів отець Сергій Довба — відповідальний за екологічне служіння у Львівській Архиєпархії УГКЦ.

Священник розповів про діяльність Бюро УГКЦ з питань екології, його місце і завдання у структурі Церкви. У своїй катехизі отець Сергій акцентував увагу на Великому Пості як на часі для глибшого усвідомлення сенсу життя, покликання людини та її гармонійного співжиття з Богом, ближніми і природою — нашим спільним Божим домом.

Особливу увагу він звернув на поняття “екологічного гріха” — гріха, що порушує гармонію між людиною, Творцем і довкіллям. Багато хто з присутніх уперше дізнався, що недбале ставлення до природних ресурсів, таких як повітря, вода, їжа чи електроенергія, є формою такого гріха. Прикладами глобальних наслідків екологічних провин стали Велика Тихоокеанська сміттєва пляма та зміна клімату.

Отець наголосив, що Христос, який постраждав за наші гріхи, продовжує страждати через екологічну байдужість людства. Він закликав до щирого покаяння і зміни стилю життя — формування екологічно відповідальних звичок, в основі яких лежать любов, повага до творіння та відповідальність.

Після катехизи вірні взяли участь у Хресній дорозі, роздумуючи над стражданнями Ісуса Христа та молячись у духовних і екологічних наміреннях. Охочі мали змогу придбати друковане видання “Екологічної Хресної дороги”, яку спільно молились на парафії.