Вчора, 16 серпня, відбулась безкоштовна велопроща, під час якої молодь парафії храму святих Василія Великого відвідала Марійський відпустовий центр села Страдч.

Під час цього велопаломництва парафіяни спільно з отцем Павлом Заболітним молились на місці мученицької смерті блаженних священномучеників Миколая Конрада і Володимира Прийми, як загинули в 1941 р. під час радянської окупації Галичини.

Варто нагадати, що священик і дяк, прямуючи до недужої жінки зі Священними Дарами, потрапили у лісі до рук червоноармійців, від рук яких спочатку був застрелений сам священик, а потім жорстоко закатований дяк. У 2001 р. Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив отця Миколу Конрада та Володимира Прийму блаженними.

Прибувши на Страдченську гору, прочани звершили молебень до Пресвятої Богородиці в печерах монаших келій XI ст., а також молились у церкві Успіння Пресвятої Богородиці біля мощей блаженних новомучеників.

Дорогою додому парафіяни відвідали Ботанічний сад. Подолавши відстань у 30 км, всі щасливо повернулись додому.