Всеукраїнська екологічна ліга ініціювала природоохоронну акцію “Збережи довкілля – не пали суху траву”.

Метою акції є привернення уваги громадськості до небезпеки спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків, а також популяризація безпечних і екологічно доцільних способів їх утилізації.

Спалювання рослинних залишків становить серйозну загрозу для довкілля та здоров’я людей. Зокрема:

  • у процесі тління без доступу кисню утворюється бензопірен – небезпечна канцерогенна речовина, що може спричинити онкологічні захворювання. Також у повітря потрапляють діоксини, одні з найтоксичніших речовин для людини;
  • знижується родючість ґрунтів – вогонь знищує органічні рештки та мікроорганізми, які беруть участь у ґрунтоутворенні;
  • на природних територіях та газонах згорає насіння й коріння рослин, пошкоджуються дерева, кущі та їхня коренева система;
  • гинуть комахи, птахи, дрібні тварини;
  • вогонь із присадибних ділянок чи полів може перекинутися на природоохоронні території, завдаючи масштабної шкоди.

Долучитися до акції може кожен, проводячи інформаційно-роз’яснювальну роботу серед знайомих, сусідів і в місцевих громадах. Важливо не лише інформувати про шкоду спалювання трави, а й поширювати відомості про альтернативні способи утилізації рослинних залишків.

У разі виявлення фактів порушень слід звертатися до поліції. Нагадуємо, що в Україні заборонено спалювати суху рослинність. За порушення законодавства передбачені штрафи: від 3 060 до 6 120 грн для громадян та від 15 300 до 21 420 грн – для посадових осіб.

Закликаємо усіх бути відповідальними та поширювати інформацію про акцію в соцмережах з хештегами #збережи_довкілля і #не_пали_суху_траву.