“Збережи довкілля – не пали суху траву”: мешканців закликають долучатися до екологічної ініціативи


Всеукраїнська екологічна ліга ініціювала природоохоронну акцію “Збережи довкілля – не пали суху траву”.
Метою акції є привернення уваги громадськості до небезпеки спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків, а також популяризація безпечних і екологічно доцільних способів їх утилізації.
Спалювання рослинних залишків становить серйозну загрозу для довкілля та здоров’я людей. Зокрема:

Долучитися до акції може кожен, проводячи інформаційно-роз’яснювальну роботу серед знайомих, сусідів і в місцевих громадах. Важливо не лише інформувати про шкоду спалювання трави, а й поширювати відомості про альтернативні способи утилізації рослинних залишків.
У разі виявлення фактів порушень слід звертатися до поліції. Нагадуємо, що в Україні заборонено спалювати суху рослинність. За порушення законодавства передбачені штрафи: від 3 060 до 6 120 грн для громадян та від 15 300 до 21 420 грн – для посадових осіб.
Закликаємо усіх бути відповідальними та поширювати інформацію про акцію в соцмережах з хештегами #збережи_довкілля і #не_пали_суху_траву.