Вчора, 23 травня, у Рясному відбулася відкрита донація в Мобільному центрі крові від Першого медичного об’єднання Львова, участь у якій взяла значна кількість рясненців.

Донація тривала з 9:00 до 12:00. За цей час донорами стали 53 мешканців, тому вдалося зібрати 23,8 літрів крові для захисників та захисниць. На донацію на Рясному потрібно було попередньо зареєструватись на сайті ДонорUa. Однак здали кров також ті, що прийшли без реєстрації, але не мали протипоказань.

Мобільний центр крові – автобус, обладнаний всім необхідним, щоб львів’яни могли ставати донорами в будь-якій спрямований на забезпечення доступної та комфортної здачі крові на різних локаціях Львівщини.

Саме у Мобільному центрі крові чимало мешканців Рясного вперше здавали кров. Своїм першим досвідом поділилася Наталія, рясненка:

“Коли я почула, що в Рясному відбуватиметься донація, то стало приємно. Мені, наприклад, це корисно тим, що я – мама в декреті, і мені не потрібно кудись їхати. Я ніколи за 34 роки не здавала кров, тому для мене це вперше. Але, думаю, тим, хто також ніколи не ставав донором, потрібно здати кров, бо це потрібно. Це найменше, що ми можемо зробити на даний момент”.

Про свою першу донацію також розповіла Мар’яна, мешканка Рясного. Вона вирішила долучитися до справи після того, як дізналася, що кров можна здати в Мобільному центрі крові в мікрорайоні. Її стимулом стало те, що на сьогодні крові потребують часто й багато людей, особливо військових.

“Немає нічого страшного в донації. Я, наприклад, після здачі крові не відчула жодних змін. Здавати потрібно. Потрібно себе налаштувати, що все буде добре, і здати кров. Додам, що, думаю, це буде моїм початком, і я буду активно приймати участь в донорстві крові”, – додала Мар’яна.

Були й такі мешканці, що вже мали попередній досвід у здачі крові. Для Любові це була третя донація. Про те, що на Рясному можна буде здати кров, жінка дізналася із соцмереж.

“Цим було гріх не скористатися. Я здавала в цьому самому центрі, але на Миколайчука. Враження після донації лише позитивні, тож нехай частіше приїжджають. Готуватиму свою сім’ю до донації також. А тим, хто лише планує здавати кров, я б радила не боятися, бо це – під контролем лікарів. Бо 450 мл – це той мінімум, яким ми можемо ділитися з нашими захисниками щодва місяці”, – зазначила Любов.

Ольга – мешканка Рясного, яка також систематично здає кров. Для неї сьогодні це була вже 6 донація.

“Сьогодні я вперше здавала кров у Мобільном центрі. І це доволі зручно, оскільки від нашого району доволі складно добиратися і здавати кров у інших центрах крові. Щоразу йду на донацію з думкою про те, що моя кров може комусь допомогти і врятувати життя. Кожна людина сьогодні має внести свій вклад. Не кожен може бути воїном чи лікарем. Але цих 450 мл крові це чиєсь життя, і ми маємо допомагати, як можемо”, – додала Ольга.

Після здачі крові під наглядом медпрацівників всі донори ще кілька хвилин провели в автобусі, аби відновити свої сили. Про те, що ще потрібно робити для відновлення, розповіла медсестра Олена.

Після донації потрібно поїсти, а також впродовж дня багато пити. Крім цього, до кінця доби не можна займатися фізичними навантаженнями, а впродовж 2 годин – курити.

“Якщо люди бояться ставати донорами, то на сайті ДонорUA є розписано, кому можна, а кому не можна здавати, всі показання й протипоказання. І якщо вам можна здавати, то приходьте. Це не так страшно, як розповідають люди”, – на завершення додала Олена.

Організатори подякували працівникам Міського центру служби крові, які, попри щоденну завантаженість, провели забір крові в Мобільному центрі. Крім цього, вони подякували також партнерам, які забезпечили обід,  воду та солодкі подарунки для донорів: мережі закладів “Lviv Croissants” та компанії “BonAqua”.

Проєкт “Твоя кров. Моє життя. Наша перемога” реалізується спільно у партнерстві Першого територіального медичного об’єднання Львова, ГО “Народна самооборона Львівщини”, ДонорUA та ГО “Ветеран Медіа”.