Сьогодні, 19 грудня, під час пленарного засідання Львівської міської ради депутати проголосували за Програму поточного ремонту та технічного обслуговування підйомників для осіб з інвалідністю у Львівській МТГ. 

Програма спрямована на забезпечення безперебійної та якісної роботи підйомників, оперативне реагування на поломку обладнання, підвищення ефективності та надійності функціонування підйомників, а також покращення комфорту проживання осіб з інвалідністю.

За встановлення та ремонт підйомників відповідає ЛКП “Львівсвітло”, натомість за встановлення та ремонт пандусів – районні адміністрації.

За словами депутата ЛМР Михайла Дідуха, у 2024 році у Львівській МТГ встановили більше 40 підйомників та 34 пандуси. У 2025 році в місті планують встановити не менше, оскільки потреба у пандусах та підйомниках лише зростає. Остаточну кількість запланованих нових конструкцій планують затвердити на засіданні комітету доступності до кінця року.

“Кожен квартал проводиться засідання комітету доступності, де ми пропрацьовуємо потреби і адреси, де проживають люди з обмеженими можливостями, аби їм допомогти наблизитися до соціуму та вийти з їхніх домівок. Ми доповнюємо Програму, яку прийняли ще у 2018 році, відповідними адресами, перевіряємо ті адреси, чи є технічна можливість, чи є потреба встановлення підйомника, чи пандуса, і, відповідно, це фіксуємо, а потім подаємо на фінансування та встановлення”, – зазначив Михайло Дідух.

В житлових багатоквартирних будинках на Рясному встановлено 6 підйомників та 5 пандусів. Також підйомники та пандуси встановлені в навчальних закладах та поліклініці мікрорайону. Наразі жоден з них не ремонтували, однак їх періодично обслуговують.