Львівські перевізники вимагають підвищити ціни на проїзд у громадському транспорті


Львівська обласна організація автомобільних перевізників звернулася до Львівської міської ради з вимогою підвищити тарифи на проїзд, аргументуючи це необхідністю підтримки та покращення якості надання транспортних послуг у місті.
Перевізники проаналізували роботу транспортних підприємств у Львові з грудня 2023 року до сьогодні. За їхніми словами, результати дослідження показали поступове зниження середнього тарифу на проїзд у громадському автомобільному транспорті. Наразі середня вартість проїзду у Львові становить 12,56 грн.
“У 2023 році пасажири у Львові отримали можливість здійснювати оплату за проїзд за допомогою електронного квитка “ЛеоКарт”, банківською картою або готівкою. У місті запроваджено різний тариф та можливість здійснення пересадки пасажирів без додаткової оплати протягом 40 хвилин. Відтак середня вартість тарифу у Львові становить всього лиш 12 гривень. На порядку денному сьогодні стоїть питання впровадження проїздних абонементних карток (місячні, квартальні і т.п.). Всі ці заходи спрямовані на покращення якості обслуговування пасажирів, водночас ці заходи спричиняють зростання вартості фактичних витрат на обслуговування рухомого складу і утримання. На підставі вищевикладеного просимо Вас підтримати перегляд тарифів на транспортні послуги міського пасажирського транспорту загального користування”, — йдеться у зверненні перевізників.
Вони також надали розподіл складників тарифу на перевезення пасажирів. З цієї формули випливає, що:
У повідомленні також зазначено основні фактори, що суттєво впливають на зростання витрат автотранспортних перевізників. Серед них: підвищення заробітної плати працівникам АТП та зростання податкового навантаження, подорожчання дизельного пального, інфляція та індексація цін. Крім того, зростають прямі витрати на запасні частини, шини, автомастила, а також підвищується вартість кредитних ресурсів, які АТП використовують для оновлення рухомого складу.