“Тиждень здоров’я” на Рясному: які обстеження можна пройти 4 та 5 червня


У четвер та п’ятницю, 4 та 5 червня, на Рясному відбудеться загальноміська профілактична акція “Тиждень здоров’я”. Упродовж двох днів мешканці зможуть безкоштовно пройти медичні обстеження, отримати консультації фахівців та перевірити основні показники здоров’я.
Локація працюватиме з 11:00 до 18:00 на вул. Тараса Шевченка, 358А, поруч із супермаркетом “Сільпо”. Обстеження проводитимуть медики КНП “1 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ЛДЦ “Мазепи”).
Під час акції можна буде виміряти артеріальний тиск, перевірити рівень глюкози в крові, оцінити ризики серцево-судинних захворювань, зробити електрокардіограму, пройти тестування на ВІЛ та гепатити B і C, перевірити зір і внутрішньоочний тиск, пройти цифровий скринінг на діабетичну ретинопатію, отримати консультації стоматолога та дерматолога, пройти перевірку на дальтонізм, а також визначити групу крові та резус-фактор.
Цього року перелік обстежень розширили. Зокрема, вперше проводитимуть швидкі тести на PSA (простат-специфічний антиген), які дають змогу оцінити ризики захворювань передміхурової залози у чоловіків, а також швидкі тести на Helicobacter pylori — бактерію, що може бути причиною гастриту та виразкової хвороби шлунка.
Також уперше під час акції використовуватимуть фундус-камери для цифрового скринінгу на діабетичну ретинопатію — ураження сітківки ока, яке може виникати внаслідок цукрового діабету.
Окремо на локації працюватиме карета швидкої медичної допомоги, де охочі зможуть безкоштовно пройти електрокардіографію та отримати консультацію медиків.
“Тиждень здоров’я” – це наша вже традиційна ініціатива, яка реалізовується у Львові. Бачимо щороку, що львів’яни дуже часто і дуже охоче користуються цією можливістю пройти певні обстеження, поміряти тиск, поспілкуватися з лікарями в цих наметах. Бачимо велику ефективність, оскільки це допомагає виявити певні захворювання ще на ранніх стадіях, коли їх набагато легше полікувати. Тому закликаю користуватися цією можливістю, підходити до лікарів, спілкуватися, обстежуватися і берегти своє здоров’я”, – зазначив Валерій Веремчук, голова постійної депутатської комісії охорони здоров’я і соціального захисту Львівської міської ради.
Минулого року акцію “Тиждень здоров’я” у Львові проводили двічі — у червні та жовтні. Безкоштовними обстеженнями скористалися понад 17 тисяч мешканців. За даними міської ради, порушення стану здоров’я виявили майже у кожного третього учасника. Найчастіше йшлося про підвищений артеріальний тиск, підвищений рівень глюкози в крові, порушення зору та ризики серцево-судинних захворювань.
“Тиждень здоров’я” — це, насамперед, про раннє виявлення проблем, які людина може роками не помічати. Дуже часто підвищений тиск, порушення рівня цукру чи перші зміни із зором не мають виражених симптомів. Але саме вчасна діагностика дозволяє запобігти складним захворюванням і врятувати здоров’я, а інколи — і життя. Тому ми закликаємо мешканців не відкладати турботу про себе і скористатися можливістю пройти безкоштовний чек-ап поруч з домом”, — наголосила керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Марта Матюшко.
За словами директорки департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Валентини Бартошик, проведення профілактичних акцій дає змогу виявляти захворювання на ранніх стадіях та сприяє підвищенню уваги мешканців до стану власного здоров’я.
До проведення акції долучаться медичні заклади Львівської міської територіальної громади, серед яких територіальні медичні об’єднання, лікувально-діагностичні центри та стоматологічні поліклініки.
“За дві акції “Тижня здоров’я”, які ми провели торік, обстеження пройшли понад 17 тисяч людей. І показово, що майже у кожного третього медики виявляли показники, які відхилялись від норми. Для багатьох людей це стало першим сигналом звернути увагу на своє здоров’я та вчасно звернутися до лікаря. Саме тому ми продовжуємо розширювати перелік обстежень і робити такі послуги максимально доступними для мешканців”, — зазначила Валентина Бартошик.